Poker

Hra Texas hold ’em je najviac populárna forma pokru. Poker je séria kartových hier týkajúcich sa stávok a individuálneho štýlu hrania, kde sa o víťazovi rozhoduje pomocou kombinácii vašich kariet, z ktorých niektoré zostávajú skryté až do konca hry. Pokrové hry sa líšia v počte rozdaných kariet, počtom zdielaných kariet a počtom kariet, ktoré zostávajú skryté. Vo väčšine moderných pokrových hier, prvé kolo stávok začína s nejakou formou nútenej stávky jedným z hráčov. Hra potom pokračuje v smere hodinových ručičiek a hráč, ktorý začína môže buď čakať, zložiť karty alebo zvýšiť potom každý hràč v poradí musí buď staviť sumu zodpovedajúcu predchádzajúceho hráča, zložiť karty alebo zvýšit. Stávkové kolo končí, keď všetci hráči uzavrú stávky alebo zložia. Ak jeden hráč ostane v hre a všetci okrem neho zložia hráč vyhrá a môže si vybrať či karty ukáže alebo nie. Ak zostanú hráči do konca kola ukážu karty a hráč s najlepšou kombináciou vyhráva. Vyhrať nemusíte len ak máte dobré karty ale môžete vyhrať aj blafovaním ( blafovanie je jeden z hlavných rysov pokru, ktorý ho odlišuje od ostatných hier ) a zmiasť súpera. Napríklad pokrový hráči ktorý sa vyznajú sa snažia čítať ľudí pri stole aby aspoň približne predpovedali jeho karty, pozerajú sa do očí ako dycháte, pozerajú sa vám na tep na krku a hlavne pri stole konverzujú s druhýmy hračmi aby si o nich vytvorili psychologický profil a podľa toho vedia tiež predpovedať kedy klamete a blufujete.

Anglickí herec Joseph Crowell prehlásil, že hra bola hraná v New Orleans, Louisiana v roku 1829, s dvadsiatimi kartami v balíčku a štyria hráčí vsádzali na hráča, ktorého karty boli najlepšie. Čoskoro po rozšírení pokru obsahoval balíček 52 kariet a bol predstavený “flush”. Moderná hra sa stala populárna v roku 1970.

Online poker ( pre mobilné zariadenia a počítače ) si môžete zahrať: https://www.terminalpoker.com:443/Register.aspx?RefCode=TFAndITW

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: