Apple iPad 3

Spoločnosť Apple Computers Inc. 7.3. 2012 predstaví najnovšiu generáciu tabletu iPad. Apple iPad 2 nebol oproti predchádzajúcemu modelu veľmi revolučný. Mal zmenený dizajn, 2 kamery, tenšie a ľahšie telo, dual core procesor a viaceré zlepšenia pamäte RAM, iné prevedenie reproduktora a bol dostupný v bielej a čiernej farbe. Jeho dizajn sa podarilo zhotoviť do dosť podobného modelu repliky ešte pred jeho predstavením. Aj napriek tomu, že nebol revolučný, keď ho Steve Paul Jobs predstavoval ľudia boli prekvapený z jeho inovácií. Neskôr iPad 2 obsadil trón po svojom predchádzajúcom modeli na trhu tablet PC. Apple iPad 3 ( niektoré zdroje tvrdia, že jeho názov bude iPad HD alebo iPad 2S, to isté tvrdili aj pri uniknutom prototype Apple iPhone 4, že jeho názov bude iPhone HD, ale tak to nakoniec nebude pretože Apple svojím produktom nedáva názvy podľa rozlíšenia displeja a ani iných Hardware-ových špecifikácií ), podľa uniknutých komponentov by mal mať podobný dizajn ako iPad 2 len bude o 0.7mm hrubší aj keď by to odporovalo tvrdeniu, o kompletnej zmene dizajnu produktov Apple v roku 2012. Hlavne ak chcú predstaviť iPad z novým Retina displejom alebo zo Siri tak nebudú chcieť predstaviť špičkové funkcie v nezmenenom dizajne. Ale ktovie, stať sa môže čokoľvek. M.I.C. Gadget zostrojili podobu modelu Apple iPad 3 z uniknutých komponentov.

iOS 5

Apple iPad 3 bude určite disponovať novou verziou iOS 5.1( Pravdepodobnosť 100% ), ktorá by mala obsahovať revolučne hlasové ovládanie Siri ( Pravdepodobnosť 100% ). Siri sa objavil v modeli iPhone 4S a je v označení Beta. iPad by mohol obsahovať verziu Golden Master ( Pravdepodobnosť 35% ) z podporou nových jazykov Japonštiny, Čínštiny alebo Ruštiny( Pravdepodobnosť 73% ) Veľkou zmenou prejde Safari. Safari bude využívať výkonnejšie komponenty, ktoré zvýššia rýchlosť vykreslovania webstránok pri nižšej energetickej spotrebe( Pravdepodobnosť 99% ).

Hardware

Dizajn tabletu bude kompletne prerobený ( Pravdepodobnosť 50% ). Ak iPad 3 bude mať zmenený dizajn tak bude pravdepodobne o 0.3-1mm tenší ( Pravdepodobnosť 70% ). Na zadnej strane zrejme nepribudne LED flash ( Pravdepodobnosť 5% ). Niektoré zdroje dokonca tvrdili, že bude vodeodolný ( Pravdepodobnosť 1% ). Použitie novšieho materiálu ako je hliník je veľmi nepravdepodobné. Ak Apple použije iný materiál tak to určite nebude titán ale pravdepodobne Liquid Metal ( tekutý kov je technologický postup spracovania kovov, všetky jeho zliatiny sú o 55-130% lepšie než titán ) alebo Magnesium alloy ( horčík z iným kovom, napríklad zirkónom ), ktoré sú tmavšie než hliník a Apple iPad 3 by vyzeral viac futuristicky, kryt by bol výrazne ľahší a pevnejší. Lenže tieto materiály sú drahé ( Pravdepodobnosť 12% ).

CPU & GPU

Apple iPad 2 má 2x rýchlejší procesor a 9x rýchlejší grafický čip než predchádzajúca generácia. Aplikácie v App Store začali využívať výkon po update. Ja si myslím, že Apple iPad 2 zvládne vyšší grafický výkon hier a mohli by byť ešte lepšie. Apple iPad 3 prinesie novšie CPU a GPU ( Pravdepodobnosť 100% ). V poslednej dobe sa na internete objavila fotografia Apple A5X procesora. Môže ísť len o starú fotografiu protypu Apple A5 procesora použitého v modeli iPad2, ktorá sa dostala na internet iba teraz ale dizajn celého čipu je iný, čo môže znamenať, že nová generácia bude Apple iPad 2S. Alebo to bude iba vylepšený ARM Cortex A-9 procesor quad-core vyrobený 42-32nm technológiou ( Pravdepodobnosť 38% ). Ja si myslím, že použijú ARM Cortex A-15 procesor dual-core vyrobený 28nm technológiou. Grafický čip bude od spoločnosti Imagination Technologies model Power VR SGX najnovšej série.

Display technology

4:3 2048x1536pix. ( Sharp, LG alebo Samsung ) technológia od spoločnosti Sharp IGZO, ktorá je tvorená tenšími TFT ( thin film transistor ) cez ktoré preniká viac svetla. Bol by to logický krok, hlavne kvôli rozlíšeniu 2048x1536pix. a prepojením s iBooks, by vznikla vyššia čitatelnosť na slnečnom svetle ( Pravdepodobnosť 100% ). Displej bude zrejme krytý sklom Gorilla Glass druhej generácie od Corningu alebo Lotus Glass ( Pravdepodobnosť 80% ).

Memory: LPDDR2 768MB-1GB ( Samsung alebo TSMC ) ( Pravdepodobnosť 50% ) Storage: 16GB, 32GB a 64GB ( Samsung alebo TSMC ) ( Pravdepodobnosť 59% ) Weight: 550-535g ( Pravdepodobnosť 32% )
Camera: Front-0.3MP, Rear-5MP Full HD ( Pravdepodobnosť 75% )

Battery

Apple iPad 2 má Li-Ion batériu z kapacitou 6930 mAh. Apple iPad bude pravdepodobne osadený batériou z kapacitou 7200-7500 mAh. Ak Apple nezmení dizajn a bude hrubší o 0.7mm tak to bude zrejme kvôli vyššej kapacite akumulátora. Výdrž sa zrejme zvýši aj keď to vyzerá ako sci-fi pri vyššom výkone, Retina displeji a menších rozmeroch ( Pravdepodobnosť 65% ).

In the Box: Zmena dock 30-pin konektor ( Pravdepodobnosť 7% ).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: