Apple iPad

Apple Computers Inc. predstavilo 3 generáciu tablet PC iPad. Jeho názov už neobsahuje číslo generácie. Tim Cook a inžinieri z Apple zapracovali na hardware-i zariadenia. Vytvorili geniálny prístroj. Dizajn sa nezmenil až na niektoré detaily. Nová iSight kamera má väčší priemer a dizajn je o 0.6mm hrubší, čo mierne zmenilo zaoblenie zadnej strany. Hmotnosť sa zvýšila na 652g ( Wi-Fi ) a 662g ( Wi-Fi + 4G ). iPad má najdokonalejší displej aký kedy bol v mobilnom zariadení osadený. Retina Display má rozlíšenie je 2048x1536pix. čo je 264pix. na palec ( ppi ) zo zobrazovaciou technológiou LED. Avšak aj sklamal. Má niektoré nedostatky, neobsahuje Siri. Batéria má rovnakú výdrž 10-hodín pri Wi-Fi a 9-hodín pri 4G LTE ( 72MBps ). Kapacita batérie sa zvýšila na 42.5-watt-hour z 25-watt-hour. iPad sa výrazne dlhšie nabíja. Komponenty ako Retina Display a 4G LTE anténny systém majú vysokú energetickú náročnosť. Procesor Apple A5X je vylepšený dual-core 1GHz procesor z quad-core GPU. Výkon grafického čipu je 2x vyšší než v modeli iPad 2 a 4x vyšší než ten v Nvidia Tegra 3 SoC. Pamäť je 1GB LPDDR2 a Nand Flash čip má rovnakú kapacitu ako iPad 2 16GB, 32GB a 64GB.

Kamera iSight dokáže vytvárať snímky v rozlíšení 5-MP ( 2560x1600pix. ) a nahrávať video v rozlíšení Full HD ( 1080pix. ) a FaceTime kamera má rozlíšenie VGA.

Aplikácie v App Store budú na vyššom grafickom leveli než doteraz. Retina Display nám umožní hrať hry vo vyšších detailoch. Hry sa stávajú na tablet PC zariadeniach čoraz dokonalejšie. Ich ovládanie je viac zábavnejšie. Vyššie rozlíšenie displeja umožňuje lepšie farebné zobrazenie až o 40% a jemnejší text v iBooks a Newsstand. Retina Display používa technológiu RGB.

V roku 2007 Apple Computers Inc. predstavilo iPhone. Vtedy bolo iOS ( v roku 2007 iPhone OS ) nedokonalé, obsahovalo málo funkcí, neexistoval App Store. Dnes v roku 2012 je iOS špičkou vývoja mobilného operačného systému. Obsahuje služby iCloud, iTunes Match, Find my iPad a iMessages. Apple iPad má iOS vo verzi 5.1. Obsahuje viac ako 100 vynikajúcich funkcí. iOS 5.1 prešlo miernymi úpravami optimalizácie. Safari je rýchlejšie, pribudla funkcia Dictation ( zadávanie textu hlasom ).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: