Multiverse

Multiverse je hypotetický súbor niekoľkých možných vesmírov. Termín Multiverse v roku 1895 vytvoril americký vedec William James. Rôzne vesmíry v multivesmíre sa niekedy označujú paralelné vesmíry.

Bubble Universes-každý disk je bublina vesmír ( Vesmír 1 až Vesmír 6 sú rôzne bubliny, majú fyzikálne konštanty, ktoré sa líšia od nášho vesmíru ). Niektoré bubliny tvoria plynové kapsule. Tieto bubliny sú Multivesmíry na embryonálnej úrovni 1.

Hugh Everet’MWI ( many-worlds interpretation )-mnoho výklad svetov je jeden z niekoľkých hlavných výkladov kvantovej mechaniky. Jedným z aspektov kvantovej mechaniky je, že niektoré pripomienky nie je možné absolútne predpovedať. Namiesto toho je tu niekoľko možných pozorovaní, každé z inou pravdepodobnosť. Podľa MWI, každé z týchto možných pozorovaní zodpovedá inému vesmíru. V MWI je len jeden vesmír ale po rozdelený na mnoho svetov nemôžu byť všeobecne interaktívne. 1. level je trojrozmerný priestor. 3. level je nekonečne rozmerný Hilbertov priestor.

Tegmark’Ultimate Ensemble: “abstraktná matematika je tak všeobecná, že každá teória všetkého ( TOE ) je matematická štruktúra.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: